Share:

WESSEX WTC

CHAMPIONSHIP TRIAL 

TD Ticket winner

Julie Atkins with Glenalpine Peg

RESULTS

(Kindly sent in by Margery Lee)

(Photos kindly taken and supplied by Sue James)

TD STAKE JUDGE: Jill Carruthers Entries 48

Q 1st Winning The Ticket Julie Atkins with Glenalpine Peg BC 216.5 this win will also make Peg a WTCH subject to KC approval.
Q 2nd Winning The Reserve Ticket Rita Kidson with Tregada Tye CDEX-TDEX BC 213
Q 3rd Ann Clarke with Tadmarton Evita CDEX-TDEX Labrador 210
Q 4th after run off with the above Tony Lockyer with Abbi Black At Hartshill CDEX-TDEX GSD 210
Also Q :
Q Gary Atkins with WTCH Glenalpine Pete CDEX-TDEX BC 209
Q Margaret Robinson with WTCH Just Arran At Trent Valley WSD 208.5ves
Q Sandra Lewindon with Little Miss Jynx At Bracokeli TDEX WSD 204.5
Q Sheila Tannert with Tarnedge Wisp TDEX – CDEX Labrador 203
Q John Wykes with Dreaganta Red Rory of Tarnforce CDEX-TDEX BC 202
Q Sheila Margreaves with khamysker Rocket CDEX-TDEX GSD 202
Q Ann Ketteringham with Dreaganta Lark at Coalway CDEX-WDEX BC
Q Jo Quick with Falkenwald High Places CDEX-TDEX GSD 201
Q Sue Ashby with The Zeta CDEX-TDEX WSD 199.5
Q Gary Haim with Lupitoonz Space Ranger WSD 198
Q Wendy Beasley with Stardell Venus CDEX-TDEX BC 197.5
Q Andy Baker with WT CH Right Then Sonny Jim CDEX-TDEX WSD 196.5
Q Ruth Payton with Kaliazar Chaos CDEX-TDEX BC 192
Q Peter Brooke with Pacescott Northern Spy Lab/Retriever 183
Q Judith Stamp with Little Madam Mabelline CDEX-TDEX Cross 181
TD
Sheila Tannert with Tarnedge Leia CDEX-WDEX Labrador 173.5


WD STAKE JUDGE: Dave Stewart Entries 16

Q 1ST LYNNE WATKINS WITH STARSHOT KAELEN WITH SZIKRAS CDex UDex HWHV 192.5
Q 2nd SARAH BURROUGHS WITH TARNEDGE HOBBY CDex -WDex LABRADOR 188
Q 3rd RICHARD CORNWELL WITH ROSEHAUS ARTURO GSD 179
Q 4TH DI ASHETON-BOWTLE WITH ASHBOW INKSPOT CDEX UDEX GSDX 177

UD STAKE JUDGE: Dave Stewart Entries 17

Q 1st Tracey Park with Waggerland Rhum WSD 198.5
Q 2nd Liz Hickman with Wolfhart Tamarisk GSD CDEX UDEX 193
Q 3rd Phlip Nason with They Call Him The Seeker X Breed 190.5
Q 4th Pam Clarke with Longhalves Summer Surprise WSD CDEX UDEX 189
Also Q UDex:

Q Jane Clarke with Pollgina Martez Major Lab. 188.5
Q Nicky Crowther with Sorrels Stroh Lab 185
Q Linda Newbold with Jaynte Find Me Somebody Lab. 179.5
Q Laurel Keeley with Scullymadra Ben Lui a Amberslade  ASD 179.5
Q Gary Martin with Firetouch Superstylin’  BC 163.5 

CD STAKE JUDGE: Jean Howells Entries: 19

Q 1st Anne Thorpe with Stardell Electra Over Dalmain BC 94
Q 2nd Philip Nason with They Call Him The Seeker X Breed 88.5
Q 3rd Pat Parkinson with Vamp Jasmine G/Retriever 83.5
Q 4th Lin Blake with Jog on Jake CollieX 82
Also Q CDex:
Q Christine Bailey with Lookylooky Still Rock'N'Roll BC 80

Go to Top
Template by JoomlaShine